Таг : Гвардиола

Фудбал

Гвардиола донирал милион евра за борба против коронавирусот

Влатко Зорба
Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола донираше 1 милион евра за борба против ширењето на коронавирусот во Шпанија. Пеп Гвардиола во моментов е во Барселона...
СПОРТ Фудбал

Гвардиола: Мора да бидеме на високо ниво против Реал Мадрид

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола го пофали Реал Мадрид пред осминафиналето на Лигата на шампионите. Тој смета дека неговите избраници на „Сантијаго Бернабуе“ ќе...
Фудбал

Гвардиола: Јас не се сомневам во тимот (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Фудбалерите на Манчестер Сити се целосно посветени и фокусирани на преостанатите игри до крајот на сезоната и немаат дефокусирачки мисли во главите за двегодишната казна...
СПОРТ Фудбал

Гвардиола: Дури и ако не испратат во Лига 2, јас ќе бидам во Сити

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изјави дека нема да го напушти „Етихад“ дури и ако тимот испадне во Лига два, четврто ниво на англискиот...
СПОРТ Фудбал

Гвардиола: Јас не сум главната сила која ги привлекува играчите во Сити

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола нема намера да го продолжи договорот со „граѓаните“, само за да влијае позитивно на процесот на привлекување нови играчи....
Фудбал

Гвардиола: Моја желба е Меси да остане во Барселона

Влатко Зорба
Желбата на менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола е Лионел Меси да остане во Барселона. Ова го изјави самиот Шпанец по шпекулациите вчера дека „граѓаните“...
СПОРТ Фудбал

Гвардиола: Не е крај на светот ако не ја освоиме ЛШ

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола ги сподели своите ставови за изгледите на тимот во Лигата на шампионите. Сити беше клуб кој со децении сонуваше...
Фудбал

Гвардиола предложи револуционерно решение за густиот распоред во Англија

Влатко Зорба
Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола смета дека голем број на натпревари во текот на сезоната доведуваат до повреди на играчите и негативно влијаат на...
СПОРТ Фудбал

Мерсон: Оваа сезона Клоп му докажа на Гвардиола дека е најдобриот менаџер во светот

Легендата на Арсенал, Пол Мерсон го спореди Јирген Клоп со Пеп Гвардиола во неговата улога како коментатор на „Скај Спортс“. Според него, Германецот во моментов...