Таг : Хабиб

Други спортови

Хабиб доби брутален одговор по клетвите упатени кон Макрон

Влатко Зорба
Шампионот во лесна категорија УФЦ, Хабиб Нурмагомедов го шокираше светот објавувајќи фотографија од францускиот претседател Емануел Макрон и статус на Инстаграм. Дагестанецот се најде навреден...
СВЕТ

Хабиб му посака на Макрон „Семоќниот да му го унакази лицето“

Stefanija Kuzmanovska
Најдобриот борец на денешницата, Хабиб Нурмагомедов му посака на францускиот претседател Емануел Макрон „Семоќниот да го унакази неговото лице“. „Господ нека го унакази лицето на...
Други спортови

ВО ПЕНЗИЈА како милионер: Хабиб доби рекордни пари за последната борба во кариерата!

Влатко Зорба
Легендарниот дагестански борец Хабиб Нурмагомедовце ќе биде награден со рекордна сума пари за неговата последна борба во кариерата против Американецот Џастин Геиџи и победата што...
Други спортови

Хабиб бил во болница пред три недели, го скршил стапалото

Влатко Зорба
Дејна Вајт, првиот човек на УФЦ, отворено зборуваше за ситуациите со кои се соочил Хабиб Нурмагомедов. Дагестанскиот борец по трет пат го одбрани шампионскиот појас...
Други спортови

Хабиб за прв пат проговори по смртта на неговиот татко

Влатко Зорба
Хабиб Нурмагомедов, еден од најдобрите ММА борци во светот, неодамна доживеа семејна трагедија. Таткото и тренерот на шампионот во лесна категорија во УФЦ, Абдулманап, почина...