Таг : Хакими

Фудбал

Хакими прогласен за најдобриот млад африкански фудбалер за 2019 година

Влатко Зорба
Дефанзивецот на Борусија Дортмунд, Ашраф Хакими е избран за најдобар млад фудбалер на Африка за 2019 година. Тој ги остави зад себе во рангирањето нигериското...