Таг : Хамилтон

Авто/мото

Хамилтон се шегува: Ќе му плаќам на Кими да не си замине од Ф1

Александар Петровски
Луис Хамилтон се пошегува дека мора да започне да му плаќа на Кими Раиконен за да не ја напушти Формула 1, за и понатаму тој...
Авто/мото

Култхард: Нема причина Хамилтон да премине во Ферари

Влатко Зорба
Нема причина Луис Хамилтон да го напушти Мерцедес и да премине во Ферари. Ова го соопшти поранешниот пилот на Формула 1, Дејвид Култхард. Во последно...
Авто/мото

Хамилтон влезе историјата со шестата светска титула во Формула 1

Влатко Зорба
Големата sвезда на Мерцедес, Луис Хамилтон ја освои светската титула вечерва на ГН на САД и се запиша во историјата како шесткратен светски шампион. Британецот...