Таг : Христијан Мицкоски

МАКЕДОНИЈА

Мицкоски порача: Помалку демагогија, повеќе кревети и кислород за болните (ВИДЕО)

Лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на својот фејсбук профил објави видео, преку кое испрати порака до Зоран Заев и министерот за здравство, Венко...
МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Граѓаните гледаат дека мрачниот Мицкоски се грижи само како да ја задржи фотелјата во белиот дворец

Владејачката СДСМ, во денешното сооштение, вели дека Мицкоски само одмага и го поткопува здравствениот систем. Црниот придонес на Мицкоски од почеток на пандемијата се состои...
МАКЕДОНИЈА

Мицкоски: Излезете надвор од стаклената кутија што самите ја создавате и чујте го плачот на народот

Лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ, се огласи на својот фејсбук профил каде уште еднаш потенцираше дека Заев и Филипче мора итно да пристапат кон решавање...
МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Наместо конструктивни решенија, ВМРО-ДПМНЕ прави мрачни перформанси врзани за граѓаните и здравствените работници

Владејачката СДСМ, во денешното соопштение, обвинува дека ВМРО ДПМНЕ, постојано ги деградира здравствените работници, го уништува достоинството на лекарите и здравствениот систем. Па оттаму велат,...
МАКЕДОНИЈА

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ и Мицкоски се лицемери кои глумат загриженост, а се опасни по здравјето на граѓаните

Владејачката СДСМ, утринава излезе со ново соопштение, во кое како што вели, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, е лицемер кој глуми загриженост пред граѓаните, а во...
МАКЕДОНИЈА

Калеска – Ванчева: Постапките на Христијан Мицкоски го прават несериозен политичар

Ангела Веселиновска
На денешната прес конференција, Снежана Калеска-Ванчева ја искоментира изјавата на лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој бара формирање на широка Влада, со оглед...
МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Три години Мицкоски работи против интересите на државата

Владејачката СДСМ, по реакцијата на Христијан Мицкоски, објави свое соопштение во кое вели: „Нема крај лицемерието на очајниот губитник Христијан Мицкоски. На денот кога на...
МАКЕДОНИЈА

Мицкоски: Македонскиот јазик, историјата и идентитетот, не смеат да бидат оспорени и треба да бидат почитувани (ВИДЕО)

Лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски упати порака, Бугарија да не го оспорува и блокира отпочнувањето на преговорите со Европската Унија на нашата земја....
МАКЕДОНИЈА

Тодоров: Додека Мицкоски е на чело со ВМРО ДПМНЕ, тие нема да победат!

Зоран Заев ќе погреши и ќе ги олади односите со Бугарија, доколку не замине да преговара, ова е оценката на екс министерот за здравство, Никола...
МАКЕДОНИЈА

Мицкоски: Заев и Спасовски, прифатете ги нашите мерки, Филипче е бизнисмен, не супермен

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски испрати отоврено писмо до власта, велејќи дека во неговата партија има пријател, за да се победи коронавирусот. „Вирусот не...