Таг : ИЕ

МАКЕДОНИЈА

Груби ги повика сите што сакаат европска Македонија утре да го дадат својот глас за Законот за ЈО

Александар Тодески
Повеќе не се преговара за дво-третинско мнозинство, сите оние кои сакаат, утре ќе гласаат, рече пратеникот на ДУИ, Артан Груби на прес конференција во Собранието....
Политика

Предлог измени до Собранието за префрлање избирачки места и наведување етничка припадност во личните карти

Влатко Зорба
Попладнево, додека трае собраниската расправа за законот за јавно обвинителство, Парламентот го дополни дневниот ред на 136. седница која требаше да се одржи денеска во...