Таг : Игор Ангеловски

СПОРТ Фудбал

Ангеловски: Трети сме, и сакаме да останеме на таа позиција

Македонската А репрезентација денеска ги започнува подготовките за последните два квалификациски натпревари против Австрија (16. ноември) и Израел (19. ноември) од циклусот за пласман на...
СПОРТ Фудбал

Ангеловски го повика Даниел Аврамовски од Вардар, во репрезентацијата се враќа и Ѓорѓев

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски повика 23 фудбалери за претстојните два натпревари против Австрија (16. ноември, „Ернст Хапел“, Виена) и Израел (19. ноември,...