Таг : Илиевски

СТАВ

Илиевски: Короната ќе ја победиме со свадби, мекици, ифтари, родендени, групирања, не носење маски

Влатко Зорба
196 позитивни 8 починати. Короната ќе ја победиме со свадби, мекици, ифтари, родендени, групирања, не носење маски. А, не со држење дистанца, носење маска и...
СТАВ

Илиевски: Нека биде лична одлука и одговорност – па и правото на некој да ги загрози животите на најблиските

Нови 22 заразени од 145 тестирања. Вртењето на скари за празниците дружбите и журките по вилите, не носам маска бе ми може ли некој нешто,...
СТАВ

Илиевски: Д-р Наќе Чулев, епидемилог, форензичар, психолог, полицаец, инспектор, политичар

Влатко Зорба
Случајот со починатите во Велес…без оглед на наодите на судска медицина полицијата има сознанија дека жената починала во Март. Случајот со кумановскиот градоначалник е политички....
СТАВ

Илиевски: Сите што се правите експерти, отидете волонтирајте деноноќно по клиниките!

Влатко Зорба
Министерот Венко Филипче медицински ЛИДЕР! Смирен, сталожен, деноноќно достапен, на располагање со конкретни и точни податоци пред сите граѓани на оваа држава!!! Сите што се...
СТАВ

Илиевски: Во Финска ги учат децата како да препознаат лажна вест, и на нас ни треба таква обука за да останеме во нормала

Влатко Зорба
Мислев дека е време Медена земја и сите партиципенти поврзани со неа да ги оставиме на раат да уживаат барем малку во успехот што го...