Таг : инцидент

СВЕТ

„Инцидент“ со авионот со кој патувал американскиот потпретседател

Stefanija Kuzmanovska
Авионот со кој патувал американскиот потпретседател Мајк Пенс бил принуден да се врати на аеродромот во Манчестер во државата Њу Хемпшир откако удрил во птица...
МАКЕДОНИЈА

Лекарска комора: Насилството над здравствените работници не смее да се толерира

Берта Китинска
Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија каде пациент физички го нападнал и повредил...
Хроника

МВР со детали за инцидентот кај старата градска болница

Берта Китинска
На 09.08.2020 во 21.00 часот Б.К.(27) од Скопје пријавил дека околу 19.00 часот на ул.„11 Октомври“, пред Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, бил физички нападнат...
СВЕТ

Трамп за инцидентот пред Белата куќа: Не барав демонстрантите да се преместат, не беше употребен солзавец

Stefanija Kuzmanovska
Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави денеска дека не барал демонстрантите да се оддалечат пред да замине кон историската црква во Вашингтон, која делумно беше...
МАКЕДОНИЈА

Андов за „инцидентот“ со Дурловски: По неговотот цинично довикување му кажав „сто години треба да лежите, времето на дпмне заврши“

Филип Андов- Сокол кој е член  на Центалниот комитет на СДСМ во Кисела Вода  демантира дека имало инцидент со носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ...
МАКЕДОНИЈА

Советник од СДСМ меѓу приведените во Сингелиќ, тврди не го прекршил полицискиот час

Берта Китинска
Советникот од редовите на СДСМ во Општина Гази Баба, Берат Вејсел е еден од приведените вечерва во Сингелиќ, поради што имаше проест , дознава 24...
МАКЕДОНИЈА

Пендаровски: МВР ќе даде квалификација за настанот во Ченто

Берта Китинска
Пендаровски: МВР е надлежно да даде квалификација за настанот во Ченто Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека не може да даде коментар за синоќешните случувања...
МАКЕДОНИЈА

Градоначалникот на Гази Баба: Излегов сам меѓу револтираните граѓани на Синѓелиќ за да ја смирам состојбата

Берта Китинска
По вчерашниот инцидент кога поголема група жители на Ченто излегоа да протестираат во полициски час затоа што полицијата приведе тројца нивни сожители поради прекршување на...
МАКЕДОНИЈА

Општина Карпош за инцидентот: Група граѓани свесно и со намера сакаа да предизвикаат инцидент

Влатко Зорба
„Група на граѓани, на насилен и вандалски начин оневозможија одржување на Јавна презентација за Предлог ДУП – от ЈО3 Блок 7, за делот околу Трнодол....