Таг : Инфективна

МАКЕДОНИЈА

Д-р Стевановиќ: За време на оваа пандемија видовме многу болка и големи семејни трагедии на Инфективната клиника

Доктор Милена Стевановиќ, директор на Клиниката за Инфективни болести за 24 инфо вели дека немало потежок период за работа од изминативе месеци. Во моментов на клиниката има хоспитализирани...
МАКЕДОНИЈА

Д-р Спасовска од Инфективна: Преморени сме, но сѐ уште сме мотивирани да помогнеме (ВИДЕО)

Влатко Зорба
„Преморени сме, но сѐ уште сме ентузијасти и мотивирани да помогнеме на секој кој има потреба од наша помош. Почитувајте ги мерките за да се...
МАКЕДОНИЈА

Педесет проценти од смртните случаи од коронавирусот на Инфективна се предоцна донесени, вели Стевановиќ

На новинарско прашање во врска со големата смртност кај пациентите со Ковид 19 во овој бран од епидемијата, поточно дали сега пациентите се носат во...
МАКЕДОНИЈА

Медицински лица од Кочани ќе помагаат на Инфективната клиника во Скопје

Седум медицински сестри и техничари од Општата болница со проширена дејност во Кочани од утре ќе бидат работно ангажирани на Инфективната клиника во Скопје. Прераспределбата...
МАКЕДОНИЈА

Георгиевски од Инфективна: Со сплотеност ќе успееме да ја добиеме битката со ова зло наречено коронавирус

Берта Китинска
Градоначалникот на Гази Баба, Борче Георгиевски е позитивен на Ковид-19. Тој е хоспитализиран на Инфективната клиника. И се огласи на Фејсбук: Искрена благодарност за грижата...
МАКЕДОНИЈА

Градоначалникот на Гази Баба примен на Инфективна

Влатко Зорба
Градоначалникот на Гази Баба, Борче Георгиевски денеска е примен на Инфективната клиника, но нема потврден позитивен тест на коронавирус, дознава 24Инфо. Според информации на порталот,...
МАКЕДОНИЈА

Д-р Стефановиќ: Големиот број на заразени повлекува потреба од лекари и помошен пресонал

Берта Китинска
Растот на бројот на заразени од коронавирус во нашата земја ја вознемири целата јавност во Северна Македонија. Директорката на Инфективната клиника, Милена Стефановиќ вели дека...
Политика

Белата палата е двојно поголема од Инфективна, Мицкоски од таму бара Филипче да си оди, рече Заев

Несериозно и неодговорно е ВМРО-ДПМНЕ за преземените антикризни мерки да не споредуваат со Германија, Шведска. Ние сме земја во развој, а ниту Германија, ниту Шведска...
МАКЕДОНИЈА

Д-р Стевановиќ: Ризикот од нов бран позитивни лица од Ковид-19 е поминат

Мислам дека веќе сме во период кога ризикот од наплив на голем број новоинфицирани пациенти го поминавме, но тоа не значи дека не треба и...
МАКЕДОНИЈА

Пикот на заразени се очекува да биде околу 1700, од денеска почнува лекувањето со крвна плазма

Берта Китинска
Од денеска почнува лекувањето на заболените од Ковид-19 со новата терапевтска метода Заболените од Ковид-19 од денеска ќе се лекуваат со крвна плазма, како и...