Таг : Интер

Фудбал

Тотенхем и Интер ја договорија цената на Ериксен

Влатко Зорба
Фудбалерот на Тотенхем, Кристијан Ериксен се доближува до излез од тимот, според данското издание на „Екстра Бладет“. Се верува дека Интер е главен кандидат за...
Фудбал

Осум милиони евра ги делат Интер и Барселона за трансферот на Видал

Влатко Зорба
Интер и Барселона продолжуваат со разговорите за трансферот на Артуро Видал на „Меаца“, пренесува „Gazzetta dello Sport“. Обидите на „нероазурите“ барем засега удираат на камен,...
Фудбал

Резервите на Барса го исфрлија Интер од Лигата на шампионите

Влатко Зорба
Интер испадна од Лигата на шампионите, откако загуби со 1:2 од Барселона на „Меаца“. На „нероазурите“ им требаше убедлива победа за да завршат пред Борусија...
Фудбал

Конте: Барса ќе игра без притисок и тоа може да ни предизвика проблеми

Влатко Зорба
Тренерот на Интер, Антонио Конте пристапува со почит кон Барселона пред натпреварот меѓу двете екипи во последното коло од групите во Лигата на шампионите. Утре,...
Фудбал

Фонсека по 0:0 со Интер: На моменти целосно го контролиравме натпреварот

Влатко Зорба
Тренерот на Рома, Пауло Фонсека ја пофали посветеноста на играчите на натпреварот со Интер на „Меаца“, кој заврши 0-0. Голманот на „џаларосите“, Антонио Миранте, направи...