Таг : истраги

Вести

Пенс повика на завршување на бескрајните истраги за Трамп

Влатко Зорба
Американскиот потпретседател Мајк Пенс денеска повика на завршување на „бескрајните истраги“ за претседателскиот мандат на американскиот претседател Доналд Трамп. – Овие бесконечни истраги треба да...
Политика

Заев: Не барам податоци за истраги, но чесно и одговорно е да го информирам потенцијалниот инвеститор

Влатко Зорба
Немам намера да барам податоци за предистраги или истраги, тоа не е во доменот на мојот интерес… Ако опозицијата се обрати до мене и побара...