Таг : ицко

МАКЕДОНИЈА

Сопругата на диџеј Ицко: Празнината секогаш ќе боли, но среќни сме затоа што беше дел од нашиот живот

Четириесет и осумгодишниот диџеј Ицко – Ристо Меловски ја изгуби борбата со коронавирусот по неколкудневно боледување. Најголемата болка ја чувствува неговата сопруга Наташа Меловска, која...
МАКЕДОНИЈА

Од коронавирус почина познатиот диџеј Ицко

Берта Китинска
Почина диџеј Ицко од Антена 5, по долго боледување од коронавирус. Неговите пријатели и колеги му оддаваат сочувство на семејството на социјалните мрежи. Диџеј Ицко...