Таг : излегување

Забава

Секси фустанот на Северина е одличен и за на плажа и за излегување (ФОТО)

Stefanija Kuzmanovska
Северина обожава брендови и модни дизајнери од регионот и ги носи своите креации и на сцената и на црвениот тепих, но и на редовна прошетка...
АНАЛИЗИ

Коронавирус и излегувањето од карантин: Дали е ова „новата нормалност“

Stefanija Kuzmanovska
Светот се промени. Пандемијата на коронавирусот влијаеше на секој од нас, без оглед на тоа каде во светот живееме, објави Би-би-си. Додека некои држави ги...
ЕУ

ЕУ: Населението мора да биде подготвено за излегување од изолација

Stefanija Kuzmanovska
Европскиот центар за превенција и контрола на болести предупреди денес дека ќе биде неопходно да се управуваат очекувањата на населението при постепено ублажување на мерките...
Забава МАГАЗИН

Откриено што ќе прави Меган по официјалното напуштање на кралското семејство

Меган Маркл, војвотката од Сасекс, оваа година би требало да се појави на Мет галата на која традиционално се собира кремот на Холивуд и секој...