Таг : јанева

МАКЕДОНИЈА

Боки кон Рускоска: Несериозно е на судење да доаѓате неподготвена

Влатко Зорба
На денешното рочиште за предметот „Рекет“ обвинителството ги презентира снимките од тајното следење на обвинетиот Бојан Јовановски и Зоран Милевски. Снимките се направени по наредба...
Политика

Јанева: Бараме да не се исклучува јавноста и да се види цел доказен материјал од Кичеец

Влатко Зорба
„Бараме да не биде исклучена јавноста и да се види цел доказен материјал од Зоран Милевски Кичеец. Сакам да се види кој нуди рекет, кој...
МАКЕДОНИЈА

Јанева ќе излезе со предлог дека нема никаква опасност ако ти се врати пасошот, му вели Јовановски на Камчев

Влатко Зорба
„Јас се држам под контрола“, се вели во една од снимките, кои беа денеска пуштени во судницата, а на која се слуша екс специјалната обвинителка...
МАКЕДОНИЈА

„Рекет“: Боки 13 и Јанева се жалат дека не ги добиле доказите

Stefanija Kuzmanovska
Одбраната на Катица Јанева и Бојан Јовановски на денешното рочиште за „Рекет“ се пожали дека доказните материјали кои што ги достави обвинителката Ивана Трајчева на...
Политика

Рустеми: Јанева побара извештај за штетата во случаите „Поштенска Банка“ и „Империја“, за обвинетите да не одат во затвор

Влатко Зорба
Предметот „Поштенска банка“ ми беше доделен од страна на поранешната Специјална јавна обвинителка со оглед на тоа што имав повеќе време. Предметот се отвори од...
Политика

Јанева и кажа на Стефанова „ороспијо и гомнарке“

Влатко Зорба
Екс специјалната обвинителка и обвинета во случајот „Рекет“, Катица Јанева кон денешниот сведок и поранешна колешка во СЈО, Лиле Стефанова, упати погрдни зборови. Јанева почна...
МАКЕДОНИЈА

Адвокатите на Јанева повторно не се појавија на „Рекет“, рочиштето одложено за понеделник

Влатко Зорба
Адвокатите на екс Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева повторно не се појавија на судењето за ,,Рекет“, по што рочиштето повторно се одложи. Судијката Васка Николовска-Васевска...
Политика

Адвокатите на Јанева се разболеа, рочиштето се одложи за 23 јануари

Влатко Зорба
Адвокатите на Катица Јанева, Дељо Кадиев и Ирена Фрчкоска денеска не се појавија на рочиштето за случајот „Рекет“. Од адвокатската канцеларија на Кадиев велат дека...
МАКЕДОНИЈА

Боки 13 со честитки за празниците пред почетокот на „Рекет“

Никола Поповски
Видно расположени денеска во судницата влегоа првообвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски и второобвинетата, екс специјалната обвинителка Катица Јанева. Јовановски им ги честиташе новогодишните празници...