Таг : јавна расправа

МАКЕДОНИЈА

Продолжува јавната расправа за законот за ЈО

Stefanija Kuzmanovska
Јавната расправа за законот за јавното обвинителство денеска продолжува во Собранието во организација на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците. Претставници на стручната...
МАКЕДОНИЈА

Во Собранието јавна расправа за Законот за ЈО

Stefanija Kuzmanovska
Законот за јавно обвинителство денеска влегува во собраниска процедура, ќе се бара приближување на ставовите на власта и опозицијата на јавна расправа во рамки на...
МАКЕДОНИЈА

Фетаи и Ристоска поканети на јавната расправа за Законот за ЈО

Stefanija Kuzmanovska
Нацрт- законот за јавното обвинителство утре ќе биде тема на јавнaта расправа во Законодавниот дом. На расправата ќе присуствува обвинителкaта Вилма Рускоска, професори и членови...
МАКЕДОНИЈА

Богоев одново ќе ја презентира јавната анкета за предложениот ДУП за Трнодол

Александар Тодески
Денеска во 15:30 часот во просториите на УЗ „Кузман Јосифовски Питу“ ќе се одржи новата јавна презентација по претходно направената јавна анкета за предложениот Детален...
МАКЕДОНИЈА

Расправа за говорот на омраза насочен кон жените во политиката

Јавна расправа на тема: Говорот на омраза насочен кон жените во политиката ќе одржи денеска Комисијата за еднакви можности на жените и мажите на Собранието...
Политика

Исмаили се обрати на Јавна расправа за Охридскиот Регион

Влатко Зорба
Министерот за култура Хусни Исмаили денеска во Клубот на пратениците се обрати на Јавната расправа за Нацрт-планот за управување со природното и културното наследство на...