Таг : Јунајтед

Фудбал

Кошмарен почеток за Јунајтед на стартот на сезоната во Премиер лигата

Влатко Зорба
Во втората последователна сезона, Кристал Палас го шокира Манчестер Јунајтед и го победи на неговиот „Олд Трафорд“, победувајќи со 3:1 како гостин на првиот натпревар...
Фудбал

Разочарување во Јунајтед по разговор со Тијаго

Stefanija Kuzmanovska
Високите финансиски побарувања на Тијаго Алкантара се на пат да го спречат Манчестер Јунајтед во идејата да го привлечат, пренесе „Дагбладет“. Клубот контактирал со играчот...
Фудбал

Фернандеш го однесе Јунајтед во полуфиналето на ЛЕ

Влатко Зорба
Втор полуфиналист во Лигата на Европа е Манчестер Јунајтед, откако вечерва, по продолженија, го совладаа Копенхаген со 1:0. Единствениот стрелец на голот беше Бруно Фернандез...
Фудбал

Јунајтед конечно се ослободи од прескапиот Санчез

Влатко Зорба
Чилеанскиот фудбалер Алексис Санчез потпиша тригодишен договор со Интер Милано, објави италијанскиот клуб. Како што се наведува, Алексис го раскина договорот со Манчестер Јунајтед, кој...
Фудбал

Јунајтед и Челзи во ЛШ, Тотенхем во Лига Европа

Влатко Зорба
Неверојатно возбудливото последно коло во Премиер лигата донесе одговори на многу прашања. Покрај шампионите Ливерпул и вице-шампионите Манчестер Сити, во Лигата на шампионите ќе бидат...
Фудбал

Мурињо беше во право: Јунајтед го преплати Де Хеа

Влатко Зорба
Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо изјави дека неговиот поранешен клуб Манчестер Јунајтед направил голема грешка кога потпишал нов договор со голманот Давид де Хеа минатиот...
Фудбал

Официјално: Матиќ останува во Јунајтед уште 3 години

Влатко Зорба
Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Немања Матиќ ќе остане на „Олд Трафорд“ до летото 2023 година, официјално потврди клубот од „Олд Трафорд“. Како што беше најавено...
Фудбал

Погба и Бруно Фернандеш му донесоа бод на Јунајтед против Тотенхем

Влатко Зорба
Дуото во средниот ред на Манчестер јунајтед- Пол Погба и Бруно Фернандеш обезбеди реми од 1-1 на гостувањето против Тотенхем. Французинот влезе како резерва по...