Таг : Јувентус

Фудбал

Истече договорот на Алегри со Јувентус

Влатко Зорба
Договорот на италијанскиот тренер Масимилијано Алегри со Јувентус истече и тој може да се врати во фудбалот. Алегри го напушти Јувентус минатото лето, кога беше...
Забава

Фановите не можат да веруваат како се облекол Роналдо! (ФОТО)

Влатко Зорба
Кристијано Роналдо, дури и кога не игра фудбал, предизвикува големо внимание. Овој пат тоа го стори на социјалните медиуми. Тој ја објави својата фотографија во...
Фудбал

Како Јувентус го убеди Артур да замине од „Камп Ноу“?

Влатко Зорба
Артур се согласи да учествува во размена на играчи меѓу Барселона и Јувентус, јавуваат шпанските и италијанските медиуми. Бразилскиот играч од средниот ред на Барселона...
Фудбал

„Газета дело спорт“: Роналдо не сфаќа дека веќе не е во Реал Мадрид

Влатко Зорба
Кон суперѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо, имаше големи очекувања дека тој ќе биде решавачката фигура за неговиот тим во синоќешното загубено финале за Купот на...
Фудбал

Роналдо по гаќи: Покрај жените, уживаат и шефовите на Јувентус (ФОТО)

Stefanija Kuzmanovska
Клубовите од италијанската Серија „А“ гласаа за продолжување на првенството на 13 јуни на Генералното собрание во среда, но конечната одлука ќе ја донесе италијанската...
СПОРТ

Sвездата на Јувентус повторно позитивна, 40 дена со коронавирус

Stefanija Kuzmanovska
Пауло Дибала сè уште има коронавирус. Фудбалерот на Јувентус се зарази пред 40 дена, а последниот тест што го направи е позитивен. Ова е четврти...