Таг : Кајли Џенер

Забава МАГАЗИН

Кајли Џенер донира 1 милион долари за заштитна опрема за докторите

Ријалити ѕвездата Кајли Џенер од својата популарна линија за козметика заработи милјарда долари. Од тоа богатство дел ќе донира за здравствените работници кои ги лекуваат...
Забава МАГАЗИН

Кајли Џенер повеќе нема да ги испорачува нарачаните прозиводи поради коронавирусот

Бјути милијардерката која сетовите за шминка и ја донесоа првата милијарда, исто така ги чувствува последиците од пандемијата. Иако неодамна истакна дека изолациајта не и...
Забава МАГАЗИН

Кајли Џенер сподели совети за како да се забавувате во време на изолација

За најмладата самонаправена милијардерка на светот, изолацијата и останувањето дома не е ништо ново. Имено, Кајли Џенер со месеци ја криеше бременоста од јавноста и...
Забава МАГАЗИН

Државата Калифорнија ги повика инфлуенсерите да помогнат во борба против вирусот

Во пандемијата од коронавирусот луѓето стравуваат за своето здравје, а докторите се оние кои моментално ги имаат најголемите обврски. Ги повикуваат луѓето да се чуваат...
МАГАЗИН Стил

Кајли Џенер ја покажа својата вистинска коса

Доколку некој сака да ги менува фризурите, тогаш тоа е Кајли Џенер. Оваа млада милијардерка ги поседува сите должини и бои на перики кои можете...
Забава МАГАЗИН

Кајли Џенер на своите следачи им доделува 35 илјади долари

Кристина Денесовска
Кајли Џенер на својот Инстаграм профил поткрена неверојатна наградна игра на која доделува 35 илјади долари и осум луксузни Гучи торби. Кралицата на Инстаграм вчера...
Забава МАГАЗИН

Кајли и Травис повторно заедно

Во октомври минатата година одлучија да ја паузираат својата врска, но се чини дека не можат еден без друг. Имено, како што за Entertainment Tonight...
Забава МАГАЗИН

Фановите ја критикуваа Кајли Џенер поради пластичните операции

Најмладата милијардерка на светот и релити ѕвезда, Кајли Џенер (22), ги збуни своите обожаватели откако објави свои фотографии во бикини. Вниманието го привлекла бидејќи во...
Забава МАГАЗИН

Кајли Џенер и Тревис Скот повторно заедно?

Најмладата милијардерка на светот, Кајли Џенер, одлучила да го прости неверството на своето поранешно момче со кое ја има ќеркичката Сторми. Имено, Џенер на инстаграм...
Забава МАГАЗИН

Кајли Џенер покажа како изгледа нејзиниот неверојатен гардеробер

Кристина Денесовска
Најмладата милијардерка на светот Кајли Џенер не одолеа да го покаже своето богатство и да се пофали со скапоцената колекција маркирани чанти. На својот Инстаграм...