Таг : Камила Паркер

Забава МАГАЗИН

Принцот Чарлс за прв пат во јавност откако беше откриено дека е заразен со вирусот

Принцот Чарлс се огласи за прв пат откако беше дијагностициран со коронавирусот. Објавено е видео на кое, виртуелно, им се придружи на илјадниците луѓе ширум...
Забава МАГАЗИН

Камила е негативна на корона вирусот, а кралицата се чувствува добро

Принцот Чарлс е позитивен на тестот за коронавирусот. Откако јавноста го дозна тоа, ја интересираше дали чекал ред за тестирањето како и останатите граѓани. –...
Забава МАГАЗИН

Меган Маркл со еден потег ја навреди Камила

Кристина Денесовска
Меган Маркл и принцот Хари ги завршија своите последни должности во кралското семејство и поради тоа, кратко време претстојуваа во Лондон. Со своето враќање Меган...
Забава МАГАЗИН

Принцот Чарлс ја откажа пролетната турнеја

Кристина Денесовска
Принцот Чарлс и војвотката од Корнвел, Камила, ја откажаа својата пролетна турнеја поради ширењето на коронавирусот. Кралскиот пар требаше да ја посети Босна и Херцеговина,...
Забава МАГАЗИН

Зошто Камила нема да стане кралица кога Чарлс ќе стане крал?

Принцот Чарлс престолот го чека веќе 71 година и дефинитивно е наследникот кој најдолго чекал во историјата на тронот. Иако се шушкаше дека Елизабета Втора...
Забава МАГАЗИН

Што одговори Камила на прашањето дали ѝ недостига Меган Маркл? (ВИДЕО)

Елена Даскалова
Војвотката од Корнвол, Камила Паркер Боулс, присуствуваше на 40-годишнината од отворањето на Домот за палијативна нега и неизбежно беше прашањето околу актуелните случувања во кралското...
Забава МАГАЗИН

Благодарение на Камила, принцот Чарлс стана омилен член на кралското семејство

Кристина Денесовска
Пени Јунор, заслужна е за многу кралски биографии, открила во јавноста некои непознати детали од животот на идниот британски крал, 71-годишниот принц Чарлс и неговата...
Забава МАГАЗИН

Откриено е што зборувал Чарлс со пријателите еден ден пред венчавката со Дијана

Иако од смртта на принцезада Дијана поминаа 22 години, нејзиниот живот, особено бракот со принцот Чарлс, се уште се наоѓа под будното око на јавноста....