Таг : кандидати

СВЕТ

СЗО: Светот е среќен што има толку кандидати за изработка на вакцина

Stefanija Kuzmanovska
Светската здравствена организација сооопшти дека светот е среќен што има многу експериментални вакцини за Ковид-19, што се потврдува со фактот дека во моментов се спроведуваат...
Политика

Државната изборна комисија најдоцна до утре треба да ги потврди кандидатските листи

Државната изборна комисија денеска, а најдоцна утре треба да ги потврди кандидатските листи на коалициите и политичките партии за учество на изборите на 12 април....
МАКЕДОНИЈА

Активистката Мери Николова кандидат за пратеник на ДУИ

Активистката за човекови права, Мери Николова Буџаку, сопруга на еден од челните лица на ДУИ, Агрон Буџаку се најде на кандидатската листа за пратеници на...
МАКЕДОНИЈА

Силјановска: Нашето Собрание е демократска руина

Во 1994 година се збогував со политиката. Реков никогаш повеќе, само ќе ја проучувам. Минатата година го прекршив зборот, но не попусто, видов дека она...
МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ кандидираше за пратеничка ексидректорка на дом за стари лица, обвинета дека вршела мобинг

Александар Тодески
Ексдиректорката на прилепскиот дом за стари лица која во 2017 година доби тужба за политички мобинг од страна на четворица вработени, Ирена Стерјоска Локвенец е...
Политика

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ излегува на овие избори со огромен број нови имиња, свежи кадри и врвни индивидуи

Влатко Зорба
„ВМРО-ДПМНЕ излегува на овие избори со огромен број нови имиња, свежи кадри и врвни индивидуи кои се обединуваат околу нашата мисија за обнова на Македонија....
МАКЕДОНИЈА

Сафет Бишевац кандидат на ВМРО-ДПМНЕ во првата Изборна единица

Поранешниот пратеник од листите на СДСМ, Сафет Бишевац на овие избори ќе биде кандидат на листите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Тој застанува на десеттото место во...
МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ во среда на јавноста ќе и ги соопшти листите со кандидати на пратеници

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата официјално листите со кандидати на пратениците за изборите на 12 април ќе ги презентира на јавен настан што ќе се одржи во...
МАКЕДОНИЈА

Костадинов: Во СДСМ е почната процедурата околу кандидирањето на идните кандидати за пратеници

Stefanija Kuzmanovska
Во СДСМ е почната процедурата околу кандидирањето на идните кандидати за пратеници, а носителите на листи ќе бидат познати во март кога треба да се...