Таг : капиштец

Скопје

Две бездомни жени со здравствени проблеми цел месец живеат на улица во скопски Капиштец

Берта Китинска
Жениве се на улица!! Месец дена!! Избркани и со здравствени проблеми!Социјално не реагира, брза помош не доаѓа!!, вака гласи објавата која се шири на социјалните...
Хроника

Гледањето и снимањето на борбите меѓу учениците во Капиштец се наплаќало

Берта Китинска
По снимката која вчера беше објавени од самопрашај.мк каде се гледаа борби на деца во скопски Капиштец, од таму пишуваат дека нови видеа пристигнале во...
Хроника

Борби на деца во Скопје (ВИДЕО)

Берта Китинска
На снимките објавени од самопрашај.мк може да се види како две момчиња се тепаат со боксерски ракавици, додека стотици други гледаат и навиваат. Две момчиња...