Таг : карактер

Забава МАГАЗИН

Жолта ви е омилена боја? Што кажува тоа за вас?

Кристина Денесовска
Жолтата е една од боите која е најмалку омилена меѓу луѓето. Сепак, доколку таа е омилена на вам или некој ваш близок, тоа може да...
МАГАЗИН Миленици

5 причини зошто да чувате персиска мачка

Елена Даскалова
Иако е факт дека сите мачки се прекрасни и посебни, одредени раси имаат уникатни карактеристики кои ги прават уште попосебни меѓу сите останати. Персиските мачки...
Забава МАГАЗИН

Три хороскопски знаци кои никогаш нема да ви наштетат

Елена Даскалова
Вистинската добрина е една од најретките човечки карактеристики, но три хороскопски знаци се во предност пред сите останати. Тие се внимателни, стабилни, лојални и секогаш...
Забава МАГАЗИН

Што кажува за вас вашата омилена фризура?

Елена Даскалова
Фризурата ја избираме такашто ни одговара на обликот на лицето и телесната конституција, но и како индивидуално си се допаѓаме повеќе. Но, дали сте помислиле...
Забава МАГАЗИН

Најлошите жени се родени во овие три хороскопски знаци

Хороскопот може да ни даде одговори на различни прашања. Дали сме во добра врска со нашиот парнер? Доколку имам проблеми во врската можеби цело време...
Здравје и Храна МАГАЗИН

Каква личност сте според брзата храна која ја обожавате?

Елена Даскалова
Која е вашата омилена брза храна? Помфрит, хамбургер, крофна, или нешто сосема друго? Додавате ли сосови и зачини во омилениот оброк? Верувале или не, тоа...
Забава МАГАЗИН

Хороскопски знаци кои имаат душа како мали деца

Елена Даскалова
Сигурни сме дека знаете барем една личност која е навистина љубезна кон сите. Таквите луѓе се посветени и умеат вистински да сакаат. Тие често страдаат...
Забава МАГАЗИН

Бојата на очите го открива карактерот на човекот

Залудно не се вели дека очите се огледало на душата. Во нив може да се „прочитаат“ емоциите, тага, среќа, загриженост.. Но исто така, од очите...