Таг : катедрала

МАГАЗИН

Андреа Бочели во недела настапува во празна катедрала во Милано

Stefanija Kuzmanovska
Италијанскиот тенор Андреа Бочели в недела на Велигден ќе настапи во катедралата во Милано, која ќе биде празна, а настапот ќе се пренесува преку Јутуб....