Таг : Кејн

СПОРТ

Фердинанд го повика Јунајтед да потроши 230 милиони долари на Санчо и Кејн

Stefanija Kuzmanovska
Легендата на Манчестер јунајтед Рио Фердинанд го повика својот поранешен клуб да вложи пари за да го привлече крилниот напаѓач на Борусија Дортмунд, Џејден Санчо...
Фудбал

Кејн најдобар стрелец во квалификациите за ЕП

Влатко Зорба
Капитенот на Англија, Хари Кејн стана најдобар стрелец во квалификациите за Европско фудбалско првенство во 2020 година. На осум натпревари, тој постигна 12 голови, четири...