Таг : Кендал Џенер

Стил

Светот шокиран од анорексичниот изглед на Кендал Џенер на модната недела во Милано (ФОТО)

Влатко Зорба
Изгледот на Кендал Џенер (24) на Модната недела во Милано шокираше многумина, бидејќи изгледаше премногу слабо и неуредно. Кендал Џенер е една од најплатените модели...
Забава

Кендал Џенер од кревет повторно го „сруши“ Интернет (ФОТО)

Американската манекенка Кендал Џенер (25) ги воодушеви своите фанови со фотографија на која позира во жешко чипкано боди. Кендал приреди вистинско изненадување за нејзините 128...
Забава МАГАЗИН

Кендал и Кајли Џенер обвинети за кражба

Кендал и Кајли Џенер обвинети се дека ги украли чипканите дизајна на фирмата Klauber Brothers која ги тужеше поради кражба на авторски права. Според тужбата...
МАГАЗИН Стил

Џеј Ло и Кендал во футуристичка кампања на Версаче

Елена Даскалова
Џенифер Лопез е едно од најистакнатите лица кои некогаш носеле креација на Версаче, најмногу поради култниот зелен фустан инспириран од џунглата. Со оваа креација Џеј...
Забава МАГАЗИН

Кендал ја прослави новата година со поранешното момче

Кендал Џенер новогодишната ноќ ја поминала со поранешното момче, НБА ѕвездата Бен Симонс во Филаделфија. Некогашниот пар бил видел заедно, а кошаркарот за дочекот на...
Забава МАГАЗИН

Кендал Џенер има едноставни барања за идниот партнер

Кристина Денесовска
Кендал Џенер многумина ја доживуваат како размазена богаташка која сака да измислува различни барања. Во новото интервју кое го дала во рамките на проектот за...
Забава МАГАЗИН

Кендал Џенер со нов изглед

Кристина Денесовска
Иако поради работата со која се занимава често мора да ги менува фризурите, менекенката Кендал Џенер, приватно вече со години го негува истиот изглед. За...