Таг : Киану Ривс

Забава

Киану Ривс и Александра Грант планираат свадба?

Влатко Зорба
Актерот Киану Ривс (55) конечно ќе каже судбинско „да“, и тоа на својата девојка Александра Грант (46), која беше критикувана од јавноста уште од почетокот...
Забава

Од кога се заедно Киану Ривс и Александра Грант?

Влатко Зорба
Во ноември, светските медиуми и обожаватели беа шокирани кога дознаа за „новата девојка“ на Киану Ривс – уметничката Александра Грант. Сепак, излегува дека нивната врска...