Таг : кичевчанец

Хроника

Кривична за кичевчанец за убиство

Влатко Зорба
Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“, Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за општ и насилен криминал во координација со Одделението за...