Таг : Кичевци

МАКЕДОНИЈА

Нов протест на кичевци против поскапувањето на електричната енергија

Влатко Зорба
Група кичевци попладнево протестираа против поскапувањето на електричната енергија, по втор пат движејќи се бавно во колона од неколку десетици возила на магисталата Скопје-Охрид во...
МАКЕДОНИЈА

Кичевци протестираа со возила против поскапувањето на струјата

Влатко Зорба
Група кичевци попладнево протестираа со возила против поскапувањето на електричната енергија. Граѓаните протестираа движејќи се во колона по магистралниот пат Скопје – Охрид во делот...