Таг : Кирјос

Други спортови

Французите воведоа полициски час, како тоа ќе влијае на „Мастерсот“ во Париз?

Влатко Зорба
Австралискиот тенисер Ник Кирјос нема да игра на Мастерсот во Париз, а прашање е уште колку топ тенисери ќе се појават во француската престолнина поради...
Други спортови

Кирјос: Не го сакаме Ѓоковиќ, но публиката е тука поради него (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Ник Кирјос ја навикна спортската јавност на контраверзии, а тој повторно се најде во центарот на вниманието на медиумите коментирајќи го Новак Ѓоковиќ. Гостувајќи во...
Други спортови

Кирјос: Тие ги загрозија животите на другите луѓе, а мене ме критикуваат

Влатко Зорба
Ник Кирјос, австралиски тенисер, меѓу редови повторно ги коментираше Новак Ѓоковиќ и другите колеги кои настапуваа на „Адрија Тур“. Натпреварот, кој го иницираше најдобриот тенисер...