Таг : Кирк Даглас

Забава МАГАЗИН

На Мајкл Даглас не му требаат парите на татко му

Елена Даскалова
Кирк Даглас го остави богатството на својата фондација посветена на добротворна работа, а син му Мајкл не доби ниту цент, беше веста која јавноста ја...
Забава МАГАЗИН

Кој ќе го добие наследството на Кирк Даглас?

Елена Даскалова
Кирк Даглас почина на 5 февруари оваа година, а како што наведува „Мирор“, тој во наследство оставил богатство од 60 милиони долари. Но, ниту едно...
Забава МАГАЗИН

Мајкл Даглас ги откри последните зборови на татко си

Кристина Денесовска
Холивудскиот актер Мајкл Даглас ги откри последните зборови кои му ги кажал неодамна починатиот татко Кирк Даглас. Тој тврди дека татко му на смрттната постела...
Забава МАГАЗИН

Солзи, тага и болка на погребот на Кирк Даглас

Кристина Денесовска
Од филмската легенда Кирк Даглас во петокот се простија семејството и пријателите на гробиштата Мемориален парк Вилиџ Вествуд во Лос Анџелес. Приватниот погреб се оддржа...
Забава МАГАЗИН

Која е Ен Бајденс, вдовицата на Кирк Даглас

Кирк Даглас почина во 104 година. Легендарниот актер зад себе остави четири сина и сопругата Ен Бајденс, која минатата година го прослави својот стотти роденден....
Забава МАГАЗИН

Кирк беше икона на Холивуд, а кариерата му траеше 70 години

Актерската легенда и добитник на Оскар за животно дело Кирк Даглас почина вчера во 104 година од животот. Тој беше Холивудска икона, чија филмска кариера...
Забава МАГАЗИН

Кетрин Зета Џонс се прости од Кирк Даглас

Целиот Холивуд и филмската индустрија се простува од легендарниот Кирк Даглас, кој почина во 104 година. Тажната вест била соопштена од страна на неговото семејство....
Забава МАГАЗИН

Почина Кирк Даглас на 103-годишна возраст

Елена Даскалова
Кирк Даглас почина на своја 103-годишна возраст. Тажната вест ја објави неговиот син, исто попуарен холивудски актер, Мајкл Даглас. „За светот, тој беше легенда, актер...