Таг : Киро Глигоров

Политика

Дури и човекот број еден на СДСМ, Киро Глигоров рече Македонија е се што имаме, вели Силјановска

Влатко Зорба
Професорката Гордана Силјановска – Давкова, носител на ИЕ 1 на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, вечерва на митингот во Општина Центар го честиташе македонскиот празник „Денот на...
МАКЕДОНИЈА

Заев: Глигоров го трасираше патот на безбедноста, демократија и напредокот

Денес се навршуваат осум години од смртта на првиот претседател на независна Република Македонија. Киро Глигоров ги поврза двата столба на македонската државност – АСНОМ...
МАКЕДОНИЈА

Делегација на СДСМ положи цвеќе на гробот на првиот претседател на независна Македонија

Делегација на СДСМ во состав Коста Петров, потпретседател на СДСМ, Магдалена Несторовска од Форумот на жени на СДСМ и Горан Герасимовски, претседател на ОО СДСМ...
МАКЕДОНИЈА

Владина делегација положи цвеќе на гробот на Киро Глигоров

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерот за надворешни работи Никола Димитров, кој го придружуваа министерот без ресор задолжен за странски инвестиции...