Таг : Кисела Вода

МАКЕДОНИЈА

ФОТО: Со летоци со ликот на Заев, продолжува противзаконската предвремена кампања

Летоци со фотографии од лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на кој пишува „Заев е виновен“, парола која на своите видео материјали на социјалните мрежи ја...
МАКЕДОНИЈА

ФОТО: Силниот ветер турна дрво врз автомобил во Кисела Вода

Александар Тодески
Покрај паднатите покриви, откорнатите дрва и турнати контејнери, утрово граѓаните продолжуваат да ги бележат штетите од синоќешниот силен ветер. На фотографијата која стигна до редакцијата...
МАКЕДОНИЈА

Град Скопје започна со чистење на големата депонија лоцирана позади зградата „Флетajрон“

Берта Китинска
На барање на Општина Кисела Вода, Град Скопје започна со чистење на големата депонија лоцирана позади зградата „Флетajрон“ (или позната како „Пегла“). Се работи за...
МАКЕДОНИЈА

Новата монтажна гаража во Расадник почеток на решавањето на проблемот со паркирањето во населбата

Stefanija Kuzmanovska
Општина Кисела Вода во периодот што следува ќе изгради монтажна гаража во населбата Расадник. Гаражата која ќе биде на два ката со вкупна површина од...
Хроника

Жена од Кисела Вода се оддалечила од домот и не се вратила

Берта Китинска
На 02.02 годинава 19:30 часот во полициската станица Кисела Вода, П.Н.(21) од Скопје пријавила дека домот се оддалечила нејзината мајка П.Н.(51) од Скопје. Се преземаат...
Хроника

Оштетено возило од заскитан куршум во Кисела Вода

Влатко Зорба
Од заскитан куршум оштетено е возило марка „хонда цивик“ со скопски регистарски ознаки на ул.„Локов“ во населбата Кисела Вода. Како што соопшти МВР, инцидентот бил...
МАКЕДОНИЈА

ФОТО: Искршен семафорот до бараките на Општина Кисела Вода

На новогодишната ноќ е искршен семафорот на булеварот Борис Трајковски веднаш до бараките на Општина Кисела Вода, во правец кон населбата Драчево, но само во...
МАКЕДОНИЈА

Темелковски: Во секој блок во Расадник ќе има една кула и една ниска зграда

Плоштад, паркинг места, две катни гаражи, градинка и поликлиника се предвидени во ДУП-от за Расадник, вели градоначалникот на општина Кисела Вода, Филип Темелковски во емисијата...
МАКЕДОНИЈА

Поради санација, патот кон Теферич ќе биде затворен во следните 30 дена

Патот кон Теферич ќе биде затворен за сообраќај во следните 30 дена поради санација, информираат од Општина Кисела Вода. Во соопштението до јавноста, од Кисела...
МАКЕДОНИЈА

Жителите на улицата Лазар Димитров во скопска Кисела Вода се жалат на бавниот процес на санирањето

Влатко Зорба
Жителите на улицата Лазар Димитров во скопска Кисела Вода се жалат на бавниот процес на санирањето. Пред повеќе од два месеци Општина Кисела Вода одлучи...