Таг : Кит Флинт

Забава МАГАЗИН

Една година од смртта на Кит Флинт

Членовите на бендот Продиџи, вчера, му оддадоа почит на главниот пејач Кит Флинт, обележувајќи една година од неговата смрт. Кит, кој беше основач и фронтмен...
Забава МАГАЗИН

Предметите на Кит Флинт продадени за 347 илјади фунти

Повеќе од 170 предмети биле продадени на аукцијата со цел да се подмират трошоците по смртта на пејачот во Есекс. Три МТВ награди од 1997...