Таг : Кјара

СВЕТ

Штетата од невремето Кјара ќе го чини британското осигурување околу 200 милиони фунти

Stefanija Kuzmanovska
Штетата предизвикана од невремето Кјара што ја погоди Велика Британија на почетокот на февруари ќе ги чини осигурителните компании околу 200 милиони фунти, пишува „Гардијан“....