Таг : ќерка

МАГАЗИН

Анџелина Џоли на шопинг со нејзината ќерка, двете имаа ист детал на себе

Stefanija Kuzmanovska
Актерката Анџелина Џоли била уловена со нејзината ќерка Вивијан како одат на шопинг. И двете имаа лежарен стајлинг и носеа маски поради коронавирусот кој владее...
МАГАЗИН

Ќерката на Бил Гејтс: Знам дека сум родена привилегирана, треба да ја искористам таа можност

Stefanija Kuzmanovska
Џенифер Гејтс, 24-годишната ќерка на Бил и Мелинда Гејтс, даде интервју во кое зборуваше за нејзиниот живот и откри дека е свесна дека има привилегии...
СВЕТ

Сириски војник изрази љубов кон ќерката на Асад, па исчезна

Stefanija Kuzmanovska
Сириски војник, со име Јазан Солтани, ненадејно исчезна откако објави снимки во кои ја изразува својата љубов кон ќерката на претседателот Башар ал Асад и...
Забава

Ќерката на Моника Белучи порасна во неверојатна убавица

Stefanija Kuzmanovska
Дева Касел, 15-годишната ќерка на Моника Белучи и Винсент Касел, стана модел за славното дизајнерско дуо „Долче и Габана“, исто како и нејзината мајка која...
Забава

Ким Кардашијан со преслатка објава го одбележа седмиот роденден на својата ќерка 

Stefanija Kuzmanovska
Ким Кардашијан често сподњлува приватни моменти со своите фанови, па никој не се изненади кога го одбележа седмиот роденден на својата ќерка Норт на Инстаграм,...
МАГАЗИН

Гвинет Палтроу исмеана од сопствената ќерка за производите на нејзиниот бренд

Stefanija Kuzmanovska
Актерката Гвинет Палтроу јасно сака да ги промени правилата кога станува збор за животниот стил и додатоците за убавина, а еден од поконтроверзните производи на...
Забава

Брус Вилис и Деми Мур ја ишишаа „лустер“ својата ќерка и го објавија видеото на Инстаграм

Влатко Зорба
Дваесет години по разводот, Брус Вилис и Деми Мур, поради итни случаи предизвикани од коронавирусот, повторно се најдоа под ист кров со семејството. Тие неодамна...
МАГАЗИН

Еминем: Горд сум на ќерка ми, важно е децата да се приземни

Stefanija Kuzmanovska
Иако15 пати ја има добиено наградата „Греми“ за неговите достигнувања, американскиот рапер Еминем (47) сепак смета дека најголемото достигнување е дека добро ги одгледал своите...
Забава МАГАЗИН

Фудбалерот Месут Озил стана татко

Ѕвездата на Арсенал Месут Озил ја објави првата фотографија од својата ќеркичка. „Фала Богу што нашата ќерка Еда е родена здрава. Бог ќе даде да...
Забава МАГАЗИН

Се омажи ќерката на Стив Ирвин

Бинди Ирвин, ќерката на најпознатиот ловец на крокодили, покојниот австралиски зоолог Стив Ирвин, се омажи за Чендлер Повел. Парот се веча во австралиска зоолошка градина,...