Таг : Клиника

МАКЕДОНИЈА

МВР: Пожар избувнал вчера во Клиниката за инфектологија

Ивана Рамаданова
Вчера попладнето било пријавено дека избувнал пожар во Клиниката за инфектологија при комплекс клиниките „Мајка Тереза“. „Вчера во 18:45 часот во СВР Скопје било пријавено...
МАКЕДОНИЈА

На Клиниката за онкологија воведена психосоцијална поддршка за пациентите и нивните семејства

Stefanija Kuzmanovska
На Универзитетската Клиника за радиотерапија и онкологија, покрај давањето за соодветен третман при лекување на пациентите, што вклучува обезбедување соодветна терапија за пациентот кој се...
МАКЕДОНИЈА

Нови играчки за Детската клиника

Stefanija Kuzmanovska
Интерактивни нови игри, сложувалки, коцки и социјални игри доби Универзитетската клиника за детски болести. Новите играчки се обезбедени во рамки на хуманата акција на ИТД...
МАКЕДОНИЈА

Клиниката за психијатрија со најсовремена опрема за дијагностика при спиење

Stefanija Kuzmanovska
Клиниката за психијатрија набави најсовремена опрема за дијагностика при спиење. Опремата се состои од полисомнограф и актиграф, со кои се следат повеќе физиолошки функции во...
МАКЕДОНИЈА

Нова хируршка сала на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија

Stefanija Kuzmanovska
Нова хирушка сала направена според највисоките светски стандарди во која има најсовремена опрема беше промовирана денеска на Универзитетската Клиника за торакална и васкуларна хирургија. Салата...
Хроника

Скопјанка паднала по скали во двокатен автобус, пренесена на клиника

Александар Тодески
На 07.12.2019 во 12:35 часот во СВР Скопје, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди била донесена Н.П.(69)...