Таг : Клоп

Фудбал

Клоп го разбудил Фергусон во 03:30 часот наутро за да му каже дека ја освоил титулата

Влатко Зорба
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп беше прогласен за најдобар во Премиер лигата во сезоната 2019/20, избран од тренерското здружение. Одлуката беше да се прогласи Германецот...
Фудбал

Лампард жали за своите зборови: Би се напил пиво со Клоп

Влатко Зорба
Се крена мнго врева на натпреварот Ливерпул – Челси, откако гостинскиот менаџер Франк Лампард го навреди својот колега Јирген Клоп и неговиот стручен штаб. Поранешниот...
Фудбал

Се појави ВИДЕО од скандалозното однесување на Лампард на дуелот со Ливерпул

Влатко Зорба
Френк Лампард не го издржа поразот на својата екипа и немоќта во еден дел од мечот против Ливерпул, кој беше во расположение да ја прослави...
Фудбал

Клоп: Како да се зајакне ваков тим ? Нема да потрошиме милиони!

Влатко Зорба
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, истакна дека не планира да троши милиони за нови засилувања. „Црвените“ ја освоија титулата во Премиер лигата, по три децении...
Фудбал

Најголемиот фан на славниот Клоп: Згодната русокоса стои зад креаторот на моќниот Ливерпул

Влатко Зорба
Славниот Ливерпул 30 години чекаше за нова титула. Најзаслужен за овој историски успех на клубот од „Енфилд“ е големиот германски стручњак Јирген Клоп, кој е...
Фудбал

Клоп: Се обидов да готвам, сопругата ме замоли да не го правам тоа повторно

Влатко Зорба
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, се обидува да го најде вистинскиот начин да го помине времето во изолација. Неговата идеја било да го стори тоа...
СПОРТ Фудбал

Клоп: Игравме убаво во основните 90 минути и тогаш требаше да го решиме мечот

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, истакна дека не може да објасни како неговиот тим примил три гола во вториот натпревар од осминафиналето на Лигата на...