Таг : Коце Трајановски

МАКЕДОНИЈА

Шилегов: „Скопје 2014“ не е ниту барок, не е ниту стил во архитектурата

„Скопје 2014“ е проект на централната власт, рече поранешниот градоначаник на Скопје, Коце Трајановски, на што актуелниот градоначалник Петре Шилегов му возврати „Вие ги дававте...
МАКЕДОНИЈА

Трајановски: Ние сме едни од ретките кои со мобилен телефон може да платиме во автобус

Системот на јавниот транспорт во моментов одговара за патници од осумдесетите години на минатиот век. Тоа е за мене недозволива ситуација, рече градоначалникот на Скопје,...
МАКЕДОНИЈА

Шилегов до Трајановски: За две години реконструирав 15 километри, вие за осум години само 22 километри

Тешко градот кој што три години прави проект. Ако вие за осум години сте реконструирале 22 километри, јас за две години сум реконструирал 15 километри,...
МАКЕДОНИЈА

Трајановски: Во мое време Комунална хигиена беше со седиште во Чаир, многу се крадеше бензин

Јас кога дојдов на функцијата граоначалник, наидов на над 40 милиони евра долгови, на ниво над еден градски буџет, рече градоначалникот на Скопје Петре Шилегов...