Таг : кома

СВЕТ

За историја: Преживеа 68 дена во индуцирана кома, а ова е неговата порака

Stefanija Kuzmanovska
Пилот од Шкотска, кој поминал повеќе од два месеци во медицински индуцирана кома на ковид одделение во Виетнам, бил поврзан со респиратор, имал само една...