Таг : Комеморација

Кошарка СПОРТ

За денеска закажана комеморацијата за Коби и Џиџи во Стејплс

Елена Даскалова
Денеска во Стејплс центарот во Лос Анџелес ќе се одржи комеморација во чест на Коби и Џана (Џиџи) Брајант, на која ќе се слави нивниот...
Кошарка СПОРТ

Објавен датумот на погребот на Коби и неговата ќерка

Елена Даскалова
Коби Брајант и неговата ќерка Џана, која ја нарекуваа и Џиџи, заедно си сите патници и екипата од хеликоптерот, загинаа на 26 јануари во трагична...
Забава МАГАЗИН

Греми-наградите започнаа со почест за Коби, илјадници фанови тагуваа надвор

Елена Даскалова
Стејплс-центарот во Лос Анџелес е повеќенаменска арена со неколку објекти, која беше официјален дом на повеќе спортски екипи, меѓу кои секако, Лос Анџелес Лејкерс, каде...
Забава МАГАЗИН

Одржана комеморација за актерката Неда Арнериќ

Елена Даскалова
Денеска во Белград, во Југословенската кинотека, се одржа комеморација во чест на починатата актерка Неда Арнериќ. Во салата биле присутни голем број познати актерски имиња...
ЕУ СВЕТ

Французите ја одбележуваат четиригодишнината од нападите на Исламска држава во Париз

Во Франција денеска се одбележува четиригодишнината од нападите на Исламска држава во Париз, во кои загинаа вкупно 131 лице, а над 350 беа повредени. Нападите...