Таг : Концерт

МАКЕДОНИЈА

(ВО ЖИВО) Отворање на книжарницата „Литература.мк“ со концерт на Влатко Стефановски

Влатко Зорба
Книжарницата „Литература.мк“ вечерва во 20 часот ќе се отвори во „Скопје сити мол“. На отворањето ќе настапи Влатко Стефановски, придружуван од неговиот син Јан на...
Култура

„Љубојна“ вечер ќе пее во Буњаковец, „Бонифејс“ во Чаир

Во рамки на програмата „Култура во време на Корона“ на Град Скопје вечер ќе се одржат два концерта. Групата „Љубојна“ ќе одржи концерт кај Железничката...
Забава

Сè е подготвено за „One World“ концертот на најголемите sвезди (ВO ЖИВО)

Влатко Зорба
Една од најпопуларните пејачки на денешницата, Лејди Гага организира концерт буквално за целиот свет, што ќе се одржи денес, 18 април, а ќе се емитува...
Забава

Ролинг Стоунс се придружуваат на глобалниот корона концерт

Влатко Зорба
Ролинг Стоунс се придружија со други познати изведувачи кои ќе одржат виртуелен концерт во сабота во чест на здравствените работници од целиот свет за да...
Култура

„Култура во време на корона“: На покривот на Домот на градежници денеска ќе се одржи првиот концерт

Берта Китинска
За само два дена, повеќе од 100 апликации од млади уметници од Скопје пристигнаа на јавниот повик што го објави Град Скопје, заедно со градските...
Забава

Концертот на „Електрични оргазам“ во Скопје презакажан за 24 јуни

Влатко Зорба
Славеничкиот концерт на култната група „Електрични оргазам“, што беше најавен за 26 март во Младинскиот културен центар во Скопје, е презакажан и ќе се одржи...
Забава МАГАЗИН

Били Ајлиш турнејата ја започна со желба за подигнување на свеста за прифаќање на своето тело

Били Ајлиш ја започна својата прва турнеја во Мајами. На почетокот на настапот 18-годишната Ајлиш ја соблече маичкаа сакајќи да ја подигне свеста за прифаќање...