Таг : координација

МАКЕДОНИЈА

Координација на пратениците кај Џафери пред почетокот на седницата за Законот за Јавно обвинителство

Александар Тодески
Координаторотите на пратеничките групи на координација со претседателот на Собранието, Талат Џафери, откако вчерашната долгонајавувана седница за Законот за Јавно обвинителство почна во 22 часот,...