Таг : Кожув

Кошарка

Тешки два бода за шампионот МЗТ Скопје на гостувањето кај Кожув

Влатко Зорба
Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром со победа ја стартуваше одбраната на титулата, откако вечерва во Гевгелија славше минимално против Кожув со 78:76. Тесна победа...