Таг : Кралица Елизабета

Забава МАГАЗИН

Помошникот на кралицата заразен со коронавирус

Кристина Денесовска
Откако беше потврдено дека британскиот принц Чарлс е заразен со коронавирусот, одекна веста дека е заразен и еден помошник чие име не е откриено. Не...
Вести

Асистент на Кралицата Елизабета има коронавирус: „Сите сме преплашени“

Влатко Зорба
Откако од кралскиот двор објавија дека британскиот принц Чарлс бил заразен со коронавирус, се појави вест дека е заразен и асистент на Кралицата Елизабета, чие...
Забава МАГАЗИН

Камила е негативна на корона вирусот, а кралицата се чувствува добро

Принцот Чарлс е позитивен на тестот за коронавирусот. Откако јавноста го дозна тоа, ја интересираше дали чекал ред за тестирањето како и останатите граѓани. –...
Забава МАГАЗИН

Британците загрижени за кралицата: Еве кога последен пат се видела со Чарлс

Откако беше потврдено дека принцот Чарлс е заразен со коронавирус, Британците се загрижија за кралицата Елизабета, која исто како и нејзиниот син, спаѓа во ризичната...
Забава МАГАЗИН

Кралицата никогаш не ѝ дозволи на Меган да го носи нејизниот накит

Меган Маркл се омажи за принцот Хари во 2018 година. Како сопруга на британскиот принц, таа можеше да користи низа привилегии. Тоа вклучува и венчавката...
Забава МАГАЗИН

Вработен кај кралицата позитивен на коронавирусот

Кралицата Елизабета ја напушти Бакингемската палата пред неколку дена, со цел да го избегне вирусот. Пред да отиде во Винздор, вработените од палатата се тестирале...
Забава МАГАЗИН

Кралицата е во изолација, а нејзините должности ги презема Вилијам

Кралицата Елизабета неколку дена размислуваше што ќе направи за да се заштити од коронавирусот. Со својот сопруг принцот Филип, отпатува во дворецот Винздор. Таму секоја...
Дом и дизајн МАГАЗИН

Меган и Хари летото ќе го поминат во Британија

Принцот Хари и Меган Маркл официјално отстапија од своите кралски должности овој месец. Пред неколку дена ги изработија своите последни задачи, а веќе ги најавија...
Забава МАГАЗИН

Кралицата Елизабета ја напушти палатата

Кристина Денесовска
Кралицата Елизабета Втора ја напушти Бакингемската палата поради страв од коронавирусот, пишува The Sun. Моментално кралицата се наоѓа во Винздор. Планот е таа и сопругот...
Забава МАГАЗИН

Кралицата Елизабета била во контакт со заразен со коронавирусот

Кристина Денесовска
Откако одекна веста дека се одложува кралската венчавка на принцезата Беатрис и нејзиниот свршеник, мултимијардерот Едоардо Мапели Мози, поради коронавирусот, а меѓу останатото и прославата...