Таг : Креативност

МАГАЗИН Стил

Андријана Станковска: Техниките за шминкање се учат, креативноста е тоа што те прави подобар од другите

Елена Даскалова
Андријана Станковска можеби е една од многуте мејкап-артисти во Македонија, кои се талентирани за шминкање, но дефинитивно е една од ретките кои од своите талент...
Забава МАГАЗИН

Овие 5 хороскопски знаци уживаат во „креативен“ хаос

Елена Даскалова
Според едни, хаосот е последица на неуредност, а според други, на изразена креативност. Но, како и да се чувствувате вие, преземете чекор за да го...
Забава МАГАЗИН

Трите најкреативни знаци во зодијакот

Секој хороскопски знак има свои карактеристики, во зависност дали се работи за земните, водените, огнените или небесните знаци, а биковите, лавовите и рибите се најкреативни....