Таг : Крис Смолинг

СПОРТ Фудбал

Рома сака да го откупи Смолинг, Јунајтед бара 22 милиони евра

Раководството на Рома има намера да ги откупи правата на дефанзивецот Крис Смилинг. Тој во моментов игра за Римјаните на изнајмување од Манчестер Јунајтед. Англискиот...