Таг : Криумчар

Хроника

Криумчар на мигранти и полицаец се бркале низ Скопје, завршиле во реката Вардар

Влатко Зорба
Криумчар на мигранти вчера го нападнал и му избегал на полицаец пред Кривичниот суд во Скопје. Полицаецот испукал неколку предупредувачки куршуми, а пак осомничениот скокнал...