Таг : Кулибали

Фудбал

Кулибали се договори со Сити, се чека на Наполи

Влатко Зорба
Калид Кулибали е близу до преселба во Манчестер Сити. Стоперот и неговиот агент Фали Рамадани договорија се со Манчестер Сити, сега само чекаат англискиот клуб...
Фудбал

Сити подготвува офанзива за Кулибали

Влатко Зорба
Манчестер Сити подготвува нова понуда за дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали, пишува „Газета дело Спорт“. „Граѓаните“ не го кријат својот интерес кон Сенегалецот. Главната задача...
СПОРТ Фудбал

Јунајтед го договори Кулибали

Манчестер Јунајтед постигна договор со Наполи за привлекување на дефанзивецот Калиду Кулибали. Италијанскиот новинар Фабио Сантини објави дека буквално сè е веќе договорено и „црвените...
Фудбал

Мурињо повторно тргнува по Кулибали

Влатко Зорба
Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо подготвува бомбастична понуда за дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали, откако „петлите“ имаат потешкотии во одбраната. Инаку, тимот прими 16 голови...