Таг : куманов

Хроника

Четири пресуди во Куманово за непочитување на мерките

Основниот суд во Куманово донесе четири пресуди против четворица кумановци кои не постапувале согласно здравствени прописи за време на епидемија. Двајца од нив се казнети...